Закай Зейглер, Джозая-Джордан Джеймс отбелязват по 26, тъй като номер 5 Тенеси се справя с номер 10 Кентъки 103-92
AP News | 2024-02-04 | 06:32:19

ЛЕКСИНГТЪН, Кентъки (AP) — Джосая-Джордан Джеймс и Закай Зийглер отбелязват по 26 точки, включително 17 от Джеймс след полувремето, а номер 5 Тенеси надмина номер 10 Кентъки със 103-92 в събота вечер.

Цайглер направи всичките си пет опита за гол от игра за 13 точки преди полувремето, включително три от далечно разстояние , помагайки на Доброволците (16-5, 6-2 Югоизточна конференция) да водят през цялото време.

Джеймс последва преднината си през второто полувреме с чифт тройки, поставени около друг от Сантяго Вескови (11 точки) за 57-47 предимство, което нарасна до 16 при оставащи 9:22.

Роб Дилингам имаше рекорд в кариерата си от 35 точки с шест тройки от резервната скамейка, преди да отпадне късно за Кентъки (15-5, 5-4), който изпусна втори пореден и трети в четири мача. Антонио Рийвс имаше 21, а Рийд Шепърд 16 във втория си пореден старт като пойнтгард на мястото на контузения Ди Джей. Вагнер (глезен).

Sheppard на два пъти получи Wildcats в рамките на седем в края на мача, но James и Zeigler отговориха със скокове, докато Тенеси спечели сблъсъка на отборите от топ 10. Лидерът по резултати на SEC Далтън Кнехт добави 16 точки, когато Волс се възстанови след загубата във вторник у дома от Южна Каролина.

Играта беше спряна за 10 минути през второто полувреме, тъй като официалните лица решиха да наложат дисциплина, след като Tobe Awaka от Vols и Aaron Bradshaw от Wildcats си размениха удари. И двамата получиха технически фалове при контакт с мъртва топка, заедно с Джордан Гейни и Дилингам от Тенеси.

ПОСЛЕДСТВИЯ НА АНКЕТАТА

Тенеси се изкупи, като победи Кентъки и вероятно ще остане в топ 10. Първата на Wildcats серия от загуби през този сезон ги намалява с няколко места.

Тенеси: Волите бяха впечатляващи и от двата края, установявайки атака със силна периметърна стрелба, която отговаряше на почти всяко предизвикателство на Кентъки и достигаха силно до коша. Те удариха 49% и стигнаха до второто си трицифрено представяне този сезон.

Кентъки: Дивите котки играха догонващо от самото начало, а не само на таблото. Те бяха на крачка назад в защита и отново се бореха на дъските. Стрелбата на Дилингам ги държеше под ръка, но имаха нужда от повече, особено в боята.